шапка сайта

Агроекологічний стан осушуваних торфових грунтів

Агроекологічний стан осушуваних торфових грунтів та розробка заходів їх збереження і забезпечення високої продуктивності. Коваль С.І.

У монографії викладені дані оцінки агромеліоративного стану осушених торфових ґрунтів Рівненської області. Визначено, що значення балансу органічної речовини торфу під складною злаковою та злаково-бобовою сумішками найбільш ефективним є на таких варіантах добрив: біогумус 5 т/га+вапно 5т/га, N60P60K90, N60P60K90+вапно 5 т/га. Проведені дослідження дозволили запропонувати шляхи використання осушених торфових ґрунтів, які забезпечать збереження органічної речовини торфу та підвищать їх продуктивність. Землеробству на осушених торфових ґрунтах рекомендується при залуженні використовувати травосумішку з багаторічних злакових трав (грястиця збірна + костриця східна + тимофіївка лучна + пажитниця багаторічна) при внесенні 5 т/га вапна + обробіток насіння при посіві стимулятором росту та розвитку рослин, що гарантує отримання до 97,5 ц/га сіна.
Рекомендовано для науковців і працівників сільськогосподарського виробництва, аспірантів та студентів агрономічних спеціальностей.

Видавництво Рівне
Рік видання 2013
Сторінок 168
Ціна 90грн.